Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polsko-czeskie ćwiczenia przed Euro 2012

Data publikacji 27.04.2012

Policjanci z powiatu kłodzkiego wspólnie z funkcjonariuszami Republiki Czeskiej oraz Straży Granicznej przeprowadzili ćwiczenia w ramach przygotowań do Euro 2012. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo przećwiczyły wiele hipotetycznych sytuacji, aby jak najlepiej być przygotowanym do zbliżającej się imprezy.

Wczoraj (26 kwietnia) policjanci z powiatu kłodzkiego w ramach przygotowań do zbliżających się mistrzostw Europy w Piłce Nożnej – Euro 2012 przeprowadzili wspólne ćwiczenia z funkcjonariuszami Republiki Czeskiej oraz Straży Granicznej w Kłodzku. Podczas prowadzonych działań służby Polski i Czech przećwiczyły wiele hipotetycznych sytuacji.

Głównym celem ćwiczeń było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom turnieju na trasach dojazdowych do miejsc rozgrywania meczów, a w przypadku zdarzeń o charakterze kryminalnym - takich jak rozbój, zniszczenie mienia oraz pościg za niebezpiecznym przestępcą - szybka wymiana informacji i podjęcie stosownych działań. Dzięki ćwiczeniom funkcjonariusze zdobyli cenne doświadczenie w organizacji i prowadzeniu działań policyjnych w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, które będzie przydatne do właściwego zabezpieczenia Euro 2012.

Ćwiczenia obserwowali Jana Ponocna - Burmistrz Kralik, Komendant Powiatowy Policji w Ústí nad Orlicí – plk Milos Stefan, koordynator współpracy międzynarodowej KWP w Pardubicach - kpt. Barbara Weberowi, Komendant Placówki SG SOSG w Kłodzku - kpt. Piotr Piekarski oraz Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku - insp. Andrzej Basztura.

(KWP we Wrocławiu / mj)
 

Powrót na górę strony