Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany czterema listami gończymi zatrzymany

Data publikacji 27.04.2012

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 26-latka poszukiwanego sześcioma podstawami prawnymi, w tym czterema listami gończymi. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2009 roku. Został zatrzymany na terenie Warszawy.

Wczoraj na jednej z ulic Warszawy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 26-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2009 roku. Mężczyzna poszukiwany był czterema listami gończymi wydanymi przez Sądy Okręgowe w Bydgoszczy i w Toruniu, Prokuraturę Rejonową Bydgoszcz Północ oraz Sąd Rejonowy w Świeciu. Zatrzymany był poszukiwany także przez Prokuraturę Rejonową w Sopocie i Łodzi.

Mężczyzna podejrzany jest o szereg oszustw na terenie całego kraju, w tym także o przestępstwo, którego dopuścił się na terenie Kielc. Tu, jak wynika z ustaleń śledczych, dokonał jednego z przestępstw. W tym celu założył stronę internetową, podszył się pod przedstawiciela istniejącej na rynku firmy, by później nawiązać kontakt z przedsiębiorcą. Oferował do sprzedaży dużą ilość produktów spożywczych, a następnie pobrał 86 tysięcy złotych zaliczki. Właściciel zorientował się, że stał się ofiarą przestępstwa dopiero gdy wysłał po zamówiony towar swoje ciężarówki. O zdarzeniu poinformowani zostali świętokrzyscy stróże prawa.

Trop doprowadził kieleckich policjantów do Warszawy, gdzie na jednej z ulic zatrzymali 26- latka. Był kompletnie zaskoczony. W czasie przeszukania mieszkania, które wynajmował, mundurowi zabezpieczyli telefony komórkowe, karty sim, sprzęt komputerowy i RTV oraz gotówkę. Policjanci zabezpieczyli także środki na rachunkach bankowych do których zatrzymany mężczyzna miał dostęp. 26- latek został przetransportowany do Kielc i osadzony w celi. Teraz czeka go kontakt z wymiarem sprawiedliwości, przed którym ukrywał się od 3 lat. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mw)

 

Powrót na górę strony