Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

I forum opolskiego Komendanta

Data publikacji 27.04.2012

Wydział OIN i Komunikacji Społecznej zorganizował w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu I Forum Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Forum to cykl spotkań Komendanta z policjantami reprezentującymi tzw. „linię”, miejsce rozmów o sprawach i problemach służbowych ważnych z perspektywy policjantów.

Ważnym elementem projektu jest zapewnienie forumowiczom warunków do swobodnej komunikacji wewnętrznej, toteż funkcjonowanie Forum opiera się na zapewnieniu optymalnej anonimowości zaproszonych policjantów. Stąd też Komendanci zostali poproszeni o wyznaczenie 3 osób z podległych im jednostek i powiadomienie ich, że są zaproszeni na określony dzień i porę do KWP bez uprzedniego podawania swoich danych. Spotykając się z zaproszonymi na sali, Komendant widział więc twarze policjantów, nie wiedząc, jaką jednostkę reprezentują, ani jak się nazywają. Spotkanie odbywało się bez udziału innych osób, tylko w składzie : policjanci oraz Komendant.

Wczorajsze Forum było pierwszym takim projektem KWP w Opolu, dlatego szczególnie mile widziane były: otwarte podejście, chęć dyskusji o wewnętrznych sprawach codziennej służby i rozmowa na ten temat. Opolscy policjanci - forumowicze zaprezentowali w tej mierze bardzo pozytywne podejście i otwartość na dyskusję o sprawach dotykających ich w codziennej służbie.

Kolejne Forum Komendanta odbędzie się za miesiąc, a w międzyczasie Wydział OIN i Komunikacji Społecznej został zobowiązany do powiadomienia policjantów o wynikach prac oraz rozwiązaniach problemów, zgłaszanych podczas Forum, drogą e-mailową, bądź papierową lub smsową. Te nowe w opolskim garnizonie narzędzia komunikacji wewnętrznej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem w naszym środowisku.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony