Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani do sprawy obrotu nielegalnymi anabolikami

Data publikacji 30.04.2012

25 i 26 kwietnia policjanci z KWP w Krakowie oraz KWP w Białymstoku, a także z Biura Kryminalnego KGP i KPP w Sokółce zatrzymali kolejne cztery osoby do sprawy nielegalnego obrotu anabolikami. Pierwsi podejrzani w tej sprawie zostali zatrzymani w grudniu ubiegłego roku.

Funkcjonariusze prowadzący sprawę zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu produktów farmaceutycznych o działaniu dopingującym, zatrzymali kolejnych czterech mężczyzn w wieku od 19 do 25 lat. Grupa działa na terenie Polski oraz poza jej granicami.

Zatrzymanie mężczyzn to efekt opracowania uzyskanych w trakcie prowadzonej sprawy, dodatkowych materiałów przekazanych przez organy podległe Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej.

Przypomnijmy: pierwsze zatrzymania do tej sprawy miały miejsce w grudniu zeszłego roku. Wtedy to, ponad 250 funkcjonariuszy uderzyło w zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnym obrotem anabolikami. Realizację przeprowadzono na terenie dziesięciu województw, a w jej wyniku zatrzymano 23 osoby i zabezpieczono m.in. milion sztuk nielegalnych farmaceutyków, luksusowe samochody i ponad pól miliona złotych w gotówce.

Zatrzymani 25 i 26 kwietnia mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury. Związani byli m.in. z legalizacją zysków z obrotu nielagalnymi farmaceutykami.

26 kwietnia, w sotosunku do jednego z nich, sąd zasotosował już tymaczasowy areszt. Pozostali trzej podejrzani dostali dozory policyjne

Uderzenie w podziemie anabolikowe »

KGP/pt


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.11 MB)

Powrót na górę strony