Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapomniał nazwiska matki, został zatrzymany

Data publikacji 23.07.2007

Policjanci zatrzymali 23-letniego Grzegorza G., poszukiwanego Europejskim nakazem Zatrzymania. Mężczyzna posługiwał się sfałszowanymi dokumentami. Wpadł, bo nie potrafił podać nazwiska panieńskiego matki. 23-letni Grzegorz G. z Gliwic był kilkakrotnie notowany i karany w związku z łamaniem prawa, m.in. za rozbój.

Sąd w Gliwicach podejrzewając, że mężczyzna może ukrywać się na zachodzie Europy wydał Europejski Nakaz Aresztowania. Tymczasem mężczyzna osiedlił się w spokojnej miejscowości w powiecie jarosławskim. Posługiwał się cudzym prawem jazdy, podszywając się pod inną osobę. 

Wczoraj nad ranem był legitymowany przez policjantów z Radymna w związku ze spowodowaniem kolizji. Mężczyzna posłużył się dowodem tożsamości podając fałszywe nazwisko. Recytował wyuczone informacje, jednak nie potrafił powiedzieć jakie było poprzednie nazwisko matki. 

Poinformowani o tym zatrzymaniu policjanci kryminalni z Jarosławia wiedzieli już o kogo chodzi. Interesowali się nim, bo mężczyzna nie pracował, a z jego zachowania wynikało, że może prowadzić nielegalną działalność. Sprawdzili też, że mężczyzna, którego dane podaje zatrzymany odbywa służbę wojskową, a oszust może być poszukiwany przez śląską policję. 

W obliczu zgromadzonych dowodów Grzegorz G. przyznał się kim jest. Dzisiaj zostanie przekazany do dyspozycji prokuratury w Gliwicach. 

Powrót na górę strony