Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za podpalenie hurtowni

Data publikacji 27.04.2012

Policjanci, już w niecałe 2 godziny od podpalenia jednej z hurtowni w Opolu, zatrzymali podejrzewanego 31-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut wywołania pożaru, który zniszczył mienie znacznej wartości. Policjanci z Opola sprawdzą również czy podejrzany ma związek z częścią podpaleń samochodów w stolicy województwa. Sławomirowi K. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do pożaru hurtowni doszło 24 kwietnia około godz. 20:00. Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu wysłał natychmiast policjantów w celu ustalenia ewentualnego sprawcy podpalenia.

Na podstawie zebranych informacji około godziny 21:30 wywiadowcy z Wydziału Prewencji KMP w Opolu zatrzymali i osadzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych Sławomira K. podejrzewanego o podłożenie ognia.

Następnego dnia policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu przedstawili 31-latkowi zarzut podpalenia hurtowni. Mężczyzna nie przyznał się do przestępstwa. Funkcjonariusze sporządzili do prokuratora wniosek o tymczasowe aresztowanie Sławomira K. i 26 kwietnia doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Opolu. Prokurator utrzymał zarzut wobec mężczyzny i zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Jeszcze tego samego dnia Sąd Rejonowy w Opolu aresztował Sławomira K. na trzy miesiące.

Mężczyzna jest znany policjantom z wcześniejszych postępowań prowadzonych w związku z podpaleniami różnych obiektów na terenie Opola.

(KWP w Opolu / pt)

Powrót na górę strony