Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W dwóch autach prawie 1400 gramów narkotyków

Data publikacji 28.04.2012

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej, w dwóch samochodach znaleźli prawie 1400 gramów narkotyków. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W czasie wtorkowych działań szczecińscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej dokonali kontroli samochodu osobowego, w którym było dwóch mężczyzn i trzy kobiety. W aucie należącym do 55-letniego mężczyzny znaleźli zawiniątka z suszem roślinnym i białym proszkiem. Podczas czynności funkcjonariusze wykorzystali psa do wyszukiwania narkotyków. Pies zainteresował się jednak pojazdem stojącym obok. Policjanci rozpytując mężczyzn ustalili, że drugie auto stojące obok należy do jednego z nich.  Policjanci poprosili o otwarcie bagażnika, bo właśnie w tym miejscu pies coś wyczuł. Tam funkcjonariusze odnaleźli reklamówkę, w której znajdowały się szczelnie owinięte zawiniątka z suszem roślinnym. W sumie w aucie było prawie 1400 gramów marihuany.

Wszystkie osoby zostały przewiezione do Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście. Kobiety będące w aucie po przesłuchaniu zostały zwolnione, a obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Ndnia 55-latkowi postawiono zarzuty posiadania narkotyków. Po przesłuchaniu wobec mężczyzny zastosowano dozór policji i poręczenie majątkowe. Drugi, 46-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków ale on pozostał w policyjnym areszcie, a prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd następnego dnia przychylił się do wniosku i zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi on w areszcie.

(KWP w Szczecinie / pt)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.35 MB)

Powrót na górę strony