Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania pseudokibiców – odpalili race, chcieli wykoleić pociąg?

Data publikacji 30.04.2012

Policjanci zabezpieczający wczorajszy mecz Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok zatrzymali siedmiu mężczyzn, którzy są podejrzani o złamanie prawa. Jeden z kibiców próbował przeskoczyć przez płot. Mężczyzna był bardzo agresywny; uderzył w klatkę piersiową jednego z policjantów. W ręce stołecznych policjantów wpadło trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie na imprezie sportowej środków pirotechnicznych oraz zasłanianie twarzy szalikiem. W Zielonce na tory, po których miał przejechać pociąg z kibicami, poukładane zostały kamienie. Na szczęście powiadomieni w porę policjanci nie dopuścili do katastrofy.

Około 16:40 policjanci zabezpieczający wejście na stadion u zbiegu Czerniakowskiej/Łazienkowskiej, zauważyli agresywnie zachowującego się mężczyznę. Ten próbował w pewnym momencie przeskoczyć przez płot na teren stadionu. Mundurowi podjęli interwencję i wezwali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem. Ten jednak nie reagował i krzyczał do policjantów wulgaryzmy. W pewnym momencie odwrócił się i uderzył funkcjonariusza w klatkę piersiową. Po chwili został obezwładniony przez mundurowych, którzy ruszyli na pomoc policjantowi. Mężczyzna stawiał opór podczas zatrzymania; kopał, zapierał się nogami, nie chcąc trafić do radiowozu. W końcu został przetransportowany do auta i przewieziony do komendy. Badanie alkomatem 25-letniego Łukasza K. wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień. Dzisiaj najprawdopodobniej usłyszy zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Trzech mężczyzn w wieku od 21 do 29 lat, zostali zatrzymani tuż po meczu. Policjanci zarzucają 21-letniemu Patrykowi Sz., 29-letniemu Marcinowi W. i 24-letniemu Robertowi O. posiadanie na imprezie sportowej środków pirotechnicznych. Młodzi mężczyźni mieli race świetlne, które odpalili. Ponadto podczas imprezy mieli nałożone na twarze szaliki, co także jest zabronione. Prawdopodobnie jeszcze dziś usłyszą zarzut z ustawy o zabezpieczeniu imprez masowych, dotyczący wnoszenia na imprezę zabronionych przedmiotów i zasłanianie twarzy. Za wnoszenie na imprezę sportową materiałów pirotechnicznych grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Po 21:00 do policjantów dotarła informacja, że w Zielonce kilku mężczyzn układa na zwrotnicy kolejowej kamienie. O 22:00 miał tamtędy przejeżdżać pociąg z kibicami, wracającymi z meczu. Mundurowi bezzwłocznie usunęli kamienie z torów i zatrzymali trzech mężczyzn, w wieku 18, 22 i 25 lat. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymanym mężczyznom grozić może odpowiedzialność z art. 174 kk, tj. sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8 lat.

(KSP / pt)
 

Powrót na górę strony