Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek awionetki

Data publikacji 30.04.2012

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku z udziałem ultralekkiego samolotu typu Mistral, do którego doszło 29 kwietnia po godzinie 19:00 w okolicy portu lotniczego Kamieńsk.

Wczoraj po godzinie 19:00 dyżurny radomszczańskiej komendy odebrał telefon od pracownika lotniska na Górze Kamieńsk. Okazało się, że kilka minut wcześniej wystartował samolot, a po jakimś czasie pracownik stracił go z oczu i usłyszał huk.

Dyżurny natychmiast w rejon możliwego upadku awionetki wysłał funkcjonariuszy. Trudny, zalesiony teren utrudniał poszukiwania niewielkiego samolotu. Na szczęście służby prowadzące działania dobrze znały geografię tego terenu, co pozwoliło zlokalizować rozbity samolot. Okazało się, że w środku znajdują się dwaj mężczyźni, 71-letni instruktor i 36-letni pasażer. Starszy z mężczyzn w chwili dotarcia na miejsce służb już nie żył. Drugi zmarł pomimo podjętej reanimacji.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że samolot wystartował z lotniska w celu odbycia lotu szkoleniowego i kilka chwil później runął w odległości około 500-600 metrów od pasa startowego. Na razie nieznana jest przyczyna wypadku. Do późnych godzin nocnych na miejscu działała grupa dochodzeniowo-śledcza, która prowadziła oględziny. Teren zabezpieczali również policjanci prewencji i strażacy. Od wczesnych godzin porannych wspomniane działania wznowiono. Równolegle na miejscu swoje działania prowadzić będzie Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

(KWP w Łodzi / mj)
 

Powrót na górę strony