Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wiceprezydent Przemyśla zatrzymany

Data publikacji 23.07.2007

Pięć osób, w tym wiceprezydent Przemyśla zostały zatrzymane pod zarzutami korupcji. Jest to efekt realizacji Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz funkcjonariuszy Zarządu Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej. Podejrzanym zarzucono korupcję w związku z zatrudnianiem w Straży Granicznej.

Policja i Straż Graniczna prowadzą działania w tej sprawie od kilku miesięcy. Ich efektem było zebranie materiału operacyjnego, który pozwolił objąć podejrzeniem kilka osób. W toku tych działań funkcjonariusze stosowali różne metody, m.in. zastosowali kontrolowane wręczenie korzyści majątkowej. Do tej pory zatrzymanych zostało pięć osób. W piątek przeprowadzono realizację m.in. w Przemyślu. W tym dniu zatrzymano Ryszarda L., wiceprezydenta Przemyśla, któremu zarzuca się przestępstwo płatnej protekcji. Przyjęcie do pracy miało kosztować kandydata 20 tys. zł.

Na podstawie dowodów zebranych przez Policję i Straż Graniczną w sobotę sąd zastosował wobec dwóch podejrzanych, w tym wobec urzędnika, areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. 

Przewidujemy, że po tym zatrzymaniu nastąpi dalszy rozwój sprawy. Postępowanie przygotowawcze prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

Powrót na górę strony