Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla dilera narkotyków

Data publikacji 01.05.2012

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu i Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie realizują sprawę, w której dotychczas zatrzymano kilkanaście osób związanych z przestępczością narkotykową. W ostatnich dniach kryminalni zatrzymali kolejnego, 17-stego już podejrzanego w tym śledztwie i zabezpieczyli przy nim 400 gramów środków psychotropowych zakupionych na terenie Słowacji.

To kolejne udzerzenie w przestępczość narkotykową. Już wcześniej policjanci z KWP zs. w Radomiu rozpracowali grupę 16 osób posiadających narkotyki i handlujących nimi. Pierwsze zatrzymania nastąpiły w Żyrardowie, tam w ręce Policji wpadło 13 osób zajmujących się "dilerką". Następnie tropy zaprowadziły śledczych w warmińsko – mazurskie, gdzie w jednym z gospodarstw zlikwidowano plantację konopi indyjskich i zatrzymano kolejne trzy osoby.

Już wówczas wiadomo było, że sprawa pozostaje nadal rozwojowa. Świadczy o tym kolejne już zatrzymanie w ramach prowadzonego postępowania. Doszło do niego w ubiegły czwartek. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu na terenie powiatu szydłowieckiego zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który poruszał się samochodem m-ki Mercedes. W trakcie kontroli pojazdu okazało się, że w podłokietniku ukrył on substancję psychotropową w ilości 400 gramów.

Zebrane materiały dowodowe wskazują, że nielegalna substancja została nabyta przez podejrzanego na terenie Słowacji, a następnie wwieziona na teren naszego kraju. Jej czarnorynkowa wartość jest szacowana na około 18 tysięcy złotych.
Takie przestępstwo zagrożone jest surową karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

23-latek był już wcześniej notowany przez Policję za przestępstwa narkotykowe. Teraz decyzją sądu trafił do aresztu.
Jest to już siódma tymczasowo aresztowana osoba w tym śledztwie. 

KWP Radom/gp

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.58 MB)

Powrót na górę strony