Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzież flag

Data publikacji 02.05.2012

Dzisiaj kilka minut po północy policjanci zatrzymali trzech sprawców kradzieży flag. Dwóch 29-latków i ich 23-letni kompan w "Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej" skradli łącznie 8 sztuk. Cała trójka w organizmie miała blisko 2 promile alkoholu. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty za co grozi do roku pozbawienia wolności

Dziś obchodzimy "Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej". Już kilka minut po północy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży tych narodowych symboli. Policyjny technik wracając z czynności służbowych zauważył grupę młodych mężczyzn, którzy zdejmowali flagi państwowe. Na miejsce wezwał kolegów z prewencji, którzy zatrzymali mężczyzn.

Okazali się nimi dwaj 29-latkowie oraz ich 23-letni kompan. Po zbadaniu na trzeźwość okazało się, że każdy z nich ma około 2 promili alkoholu w organizmie. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież symboli narodowych bez względu na ich wartość grozi kara do roku pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie /wm)

Powrót na górę strony