Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził lewy tytoń

Data publikacji 02.05.2012

Policjanci z Iłowej zatrzymali mężczyznę, który samochodem przewoził 6 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Tydzień wcześniej ten sam mężczyzna został zatrzymany w trakcie przewożenia 20 kg nielegalnego tytoniu.

27 kwietnia tego roku, w nocy, policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali do kontroli busa, którym kierował 49-letni mężczyzna. Podczas kontroli samochodu policjanci ujawnili w nim 6 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny tytoń został zabezpieczony.

Tydzień wcześniej, tj. 20 kwietnia tego roku policjanci w Iłowej, na ul. Traugutta zatrzymali do kontroli tego samego mężczyznę, który kierował busem. W jego aucie policjanci ujawnili wówczas 20 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna, mieszkaniec Iłowej, został przesłuchany, a nielegalny tytoń zabezpieczony.

W obu przypadkach policjanci skierowali do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu wniosek o przekazanie sprawy do Urzędu Celnego w Olszynie.

Za nabywanie, przechowywanie lub przewożenie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy grozi kara grzywny, albo kara pozbawienia wolności do lat 3,lub obie te kary łącznie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / pt)

Powrót na górę strony