Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani dzięki pomocy dyżurnego

Data publikacji 04.05.2012

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim pomógł odnaleźć drogę 4-osobowej rodzinie, która zabłądziła w lesie. Dzięki jego sprawnym działaniom małżeństwo z dwójką dzieci bezpiecznie wróciło z rowerowej wycieczki

Wszystko rozegrało się w miniony weekend.  Czteroosobowa rodzina z Warszawy wybrała się na wycieczkę rowerową do starej gorzelni w okolicy Michałowa. Nie znając dobrze trasy, zabłądzili w lesie w okolicach Bałtowa. Po 1,5 godziny błądzenia po lesie, ponieważ zbliżała się noc, kobieta zawiadomiła telefonicznie policję, że nie mogą odnaleźć drogi powrotnej.

Dyżurny, znając pobliskie lasy, szybko ustalił prawdopodobne miejsce pobytu zaginionych. Dzięki jego wskazówkom wycieczkowicze dotarli do szkółki leśnej. Mając numer bloku uprawy, stróż prawa skontaktował się z leśniczym, który po kilkudziesięciu minutach dojechał do rodziny i doprowadził ich do głównej drogi.

Sprawne działania dyżurnego i świetna współpraca z leśniczym zapobiegła tragedii. Dzięki nim rodzice, z dwójką dzieci w wieku 3 i 6 lat, przestraszeni, ale bezpieczni, zakończyli swoją wycieczkę późnym wieczorem w domu.

(KWP w Kielcach / wm)

Powrót na górę strony