Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka spacerowała z 3-latkiem

Data publikacji 04.05.2012

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniej matce, jeżeli okaże się, że naraziła swoje dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Kobieta zataczała się, prowadząc wózek z 3-letnim synkiem. Jak się okazało, miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj, około godziny 20.00, policjanci Wydziału Interwencyjnego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie dostali zgłoszenie o tym, że ulicą Piłsudskiego w pobliżu fabryki Michelin idzie młoda kobieta z wózkiem i się zatacza. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali kobietę, od której było czuć zapach alkoholu. Policjanci skontrolowali stan trzeźwości 28-latki. Jak się okazało, miała prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Mieszkanka Olsztyna przyznała, że wypiła trzy piwa. Funkcjonariusze z młodą mamą pojechali we wskazany przez nią adres, gdzie zastali teściową. Kobieta stwierdziła, „że jest przecież długi majowy weekend i można sobie wypić, ona nie widzi w tym niczego złego”. Trzyletni chłopczyk został przekazany teściowej pod opiekę.

Jeżeli się okaże, że matka swoim zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, to może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony