Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany motocyklista bez prawa jazdy i ubezpieczenia

Data publikacji 04.05.2012

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który kierował motocyklem bez wymaganych uprawnień i ubezpieczenia pojazdu. Policyjny wideorejestrator wykazał, że na odcinku, gdzie było ograniczenie do 70 km/h, mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 50 km/h.

Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy powiatowej, pełniąc służbę na drodze krajowej nr 3, na odcinku pomiędzy Lubinem a Polkowicami, zauważyli motocyklistę, który w ich ocenie poruszał się z nadmierną prędkością.

Pomiar, jakiego dokonali funkcjonariusze przy użyciu wideorejestratora wykazał, że pojazd poruszał się z prędkością 120 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Po zatrzymaniu kierującego do kontroli okazało się, że 23-letni mieszkaniec Wrocławia nie posiada prawa jazdy na motocykl ani obowiązkowego ubezpieczenia.

Jak tłumaczył policjantom, uprawnień do kierowania motocyklem nigdy nie miał, a w dniu, w którym został zatrzymany jechał z Wrocławia na teren powiatu polkowickiego. Planował sprzedać tam motocykl, którym się poruszał.

Za popełnione wykroczenia 23-letni mieszkaniec Wrocławia został ukarany grzywną w wysokości tysiąca złotych.

(KWP we Wrocławiu / mj)
 

Film Zatrzymany motocyklista bez prawa jazdy i ubezpieczenia

Opis filmu: motocykliści, przekroczenie prędkości

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany motocyklista bez prawa jazdy i ubezpieczenia (format flv - rozmiar 9.41 MB)

Powrót na górę strony