Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po pościgu

Data publikacji 04.05.2012

Policjanci ze Świecia zatrzymali 43-latka poszukiwanego przez bydgoski sąd dwoma listami gończymi. Mężczyzna "wpadł", bo przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wczoraj (3.05) o godz. 20:30 w miejscowości Święte, na drodze krajowej nr 9, policjanci ruchu drogowego ze Świecia zauważyli szybko jadący samochód vw passat. Okazało się, że mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość. Kiedy mundurowi chcieli zatrzymać kierowcę, ten przyspieszył, zjechał na przeciwny pas ruchu i pojechał w kierunku Bydgoszczy. Mundurowi ruszyli za nim. Kierowca passata zmieniał szybkość, pasy ruchu oraz kierunki jazdy. W pewnej chwili policjanci, aby uniknąć zderzenia, musieli zjechać do przydrożnego rowu. Jednak za ściganym jechały już inne patrole. Mężczyzna po kilkunastu minutach zjechał w boczną drogę i zatrzymał się w ustronnym miejscu. Za kierownicą vw usiadła żona uciekającego, a kierowca pieszo oddalił się od pojazdu. Po chwili został zatrzymany przez policjantów.

Okazało się, że kierowcą vw passata był 43-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że jest on poszukiwany dwoma listami gończymi wystawionymi przez bydgoski sąd. Mężczyzna został odwieziony do aresztu śledczego.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony