Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za pijanym kierowcą

Data publikacji 04.05.2012

Po raz kolejny policyjna kamera zarejestrowała pościg za drogowym piratem. Jak się tym razem okazało, 20-letni mieszkaniec Skórca (pow. siedlecki), uciekający alfą romeo m.in. drogą wojewódzka 803, miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Załączony do materiału film pokazuje, jak ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia innych stanowią tacy kierowcy.

Kilka dni temu (1.05) policjanci wydziału ruchu drogowego, patrolujący drogę wojewódzką 803 (trasa Siedlce – Garwolin), w miejscowości Skórzec tuż przed przejściem dla pieszych zostali wyprzedzeni przez alfę romeo. Jej kierowca poruszał się z bardzo dużą prędkością, która momentami w obszarze zabudowanym przekraczała 150 km/h. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać do kontroli tego drogowego pirata. Gdy kierujący alfą zorientował się, że jedzie za nim policyjny radiowóz, podjął desperacką próbę ucieczki - początkowo ww. trasą, a później gruntowymi dróżkami nowo powstającego osiedla w miejscowości Dąbrówka – Ług.

Jak widać na zarejestrowanym przez kamerę materiale, w pewnym momencie na jednej z leśnych dróżek mija on będącą na spacerze rodzinę z małymi dziećmi. Na szczęście ludzie ci zdążyli skryć się na poboczu pomiędzy drzewami. Nietrudno sobie wyobrazić, jak skończyła by się jazda tego mężczyzny, gdyby spacerowicze tego nie uczynili.

Uciekinier w pewnym momencie zjechał w las, próbując skryć się samochodem w krzakach, lecz jego manewr został zauważony przez policjantów. Po zatrzymaniu pojazdu 20-latek podjął nieudaną próbę ucieczki, którą policjanci zakończyli po krótkim pościgu. Podczas badania okazało się, że ma on w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Za swój czyn odpowie w najbliższym czasie przed sądem, a grozić mu za to może do 2 lat pozbawienia wolności.

Podczas działań „Majowy weekend” na trenie powiatu siedleckiego zatrzymano 12 nietrzeźwych kierujących – 9 z nich prowadziło pojazdy, natomiast 3 poruszało się rowerami. Wszyscy za swoje czyny odpowiedzą w najbliższym czasie przed sądem.

(KWP w Radomiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.65 MB)

Powrót na górę strony