Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy maszynista prowadził pociąg osobowy

Data publikacji 06.05.2012

Policjanci z powiatu kamiennogórskiego zatrzymali maszynistę, który prowadził pociąg osobowy relacji Jelenia Góra – Gdynia, będąc w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Pociągiem podróżowało blisko 170 pasażerów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło 5 maja 2012 r. Przed godziną 21.00 pociąg osobowy relacji Jelenia Góra – Gdynia ruszył ze stacji w Marciszowie (pow. kamiennogórski). Po ujechaniu kilkuset metrów skład zatrzymał się. Zaniepokojony sytuacją kierownik sprawdził, co się stało. Widząc, w jakim stanie znajduje się maszynista, powiadomił odpowiednie służby.

Przeprowadzone badanie wykazało u zatrzymanego 58-letniego mężczyzny ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Maszynista został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w ruchu lądowym, powietrznym i wodnym grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, badając okoliczności tej sprawy, sprawdzają również, czy nie doszło do sytuacji stworzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu kolejowym.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony