Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca wiózł autobusem uczniów do szkoły

Data publikacji 07.05.2012

Prowadził autobus szkolny mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mowa o kierowcy, którego zatrzymali policjanci z powiatu ząbkowickiego. Podczas kontroli okazało się również, że autobus szkolny nie posiada ważnych badań technicznych. Mężczyzna przewoził 54 uczniów gimnazjum.

Po godzinie 7.00 policjanci z Ząbkowic Śląskich otrzymali informację od jednego z mieszkańców o tym, że kierowca szkolnego autobusu może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze z komendy powiatowej w Ząbkowicach Śląskich namierzyli pojazd, który zmierzał już do szkoły znajdującej się w jednej z miejscowości położonych na terenie gminy Bardo.

Podczas przeprowadzonej kontroli policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Ponadto jak ustalili funkcjonariusze, autobus, który prowadził mężczyzna nie posiadał aktualnych badań technicznych. Kierowca przewoził nim 54 uczniów, których wcześniej zabierał z mniejszych, okolicznych miejscowości.

54 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości gminy Bardo został przewieziony do jednostki policji. Funkcjonariusze powiadomili o zdarzeniu pracodawcę kierowcy. Dzieci zostały dowiezione do szkoły innym, podstawionym autobusem, prowadzonym przez następnego - trzeźwego kierowcę.

Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają również czy nie wystąpiły okoliczności, które mogły spowodować bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony