Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców fałszywego alarmu bombowego

Data publikacji 07.05.2012

Do jednego z domów jednorodzinnych w Krzywiczynach zadzwonił mężczyzna informując, że w mieszkaniu jest bomba. Kluczborscy funkcjonariusze ustalili, że sprawcami fałszywego alarmu byli 16- i 17-latek - tłumaczyli, że zrobili to z nudów.

Jeden z mieszkańców Krzywiczyn poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku o tym, że zadzwonił do niego mężczyzna z informacją, że ,,w mieszkaniu jest bomba, macie dwie godziny na opuszczenie budynku". Na miejsce zdarzenia natychmiast udały się służby ratownicze, grupa minersko-pirotechniczna i przewodnik z psem służbowym do wykrywania materiałów wybuchowych z KMP w Opolu. W budynku odcięto gaz i energię elektryczną, zaś z sześciu sąsiednich budynków mieszkalnych ewakuowano trzynaście osób. Na szczęście w budynku i na posesji nie znaleziono żadnych materiałów wybuchowych.

Policjanci ustalili domniemanych sprawców - byli to dwaj mieszkańcy gminy Wołczyn w wieku 16 i 17 lat. Okazało się, że młodzi ludzie z nudów i dla żartu postanowili zadzwonić na przypadkowo wybrany numer. To 17-latek wykręcił numer i poinformował o podłożonej bombie.

17-latek usłyszał już zarzut kierowania gróźb karalnych i odpowie za swój czyn przed wydziałem karnym Sądu Rejonowego w Kluczborku. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast 16-letni mieszkaniec gminy Wołczyn odpowie przed wydziałem rodzinnym i nieletnich.


(KWP w Opolu / mj)
 

Powrót na górę strony