Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o napad na bank

Data publikacji 07.05.2012

Już następnego dnia po zgłoszeniu napadu na jedną z placówek bankowych w powiecie brzeskim, policjanci zatrzymali 35-latka podejrzewanego o ten czyn. Dziś sąd aresztował go na dwa miesiące. Za takie przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W piątkowe popołudnie do placówki bankowej w Lewinie Brzeskim wtargnął mężczyzna z nożem w ręku. Napastnik, krzycząc, że jest to napad, próbował dokonać kradzieży pieniędzy. Między nim a pracownicami banku doszło do szarpaniny, w trakcie której napastnik zrezygnował z kradzieży. Wycofał się z banku i samochodem osobowym oddalił z miejsca zdarzenia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim, po wykonaniu szeregu czynności służbowych, już następnego dnia ustalili i zatrzymali domniemanego sprawcę opisanego przestępstwa. Jest nim 35-letni Piotr B. mieszkaniec powiatu brzeskiego.

Zebrany w tej sprawie materiał dowody dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu usiłowania rozboju. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Dziś prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Brzegu o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Piotra B. na okres dwóch miesięcy.

Za usiłowanie rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / wm)

Powrót na górę strony