Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Puchar Polski Policjantów w Piłce Siatkowej Jastrowie 2012

Data publikacji 08.05.2012

3 maja br. punktualnie o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Kilińszczaków 18a w Jastrowiu odbyła się uroczystość otwarcia Pucharu Polski Policjantów w Piłce Siatkowej Jastrowie 2012. W klasyfikacji końcowej najlepszą okazała się reprezentacja KWP we Wrocławiu, która pokonała drużynę z KWP w Poznaniu.

Do obiektu licznie przybyli fani siatkówki oraz zaproszeni goście na czele z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Zbigniewem Hultajskim, który oficjalnie dokonał otwarcia zawodów. Na płycie boiska pojawiły się zespoły reprezentujące praktycznie wszystkie regiony naszego kraju.

Do zmagań stanęły reprezentacje:
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu
- Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy
- Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
- Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu
- Komendy Powiatowej Policji w Brzesku
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie
- Komenda Wojewódzkiej Policji w Krakowie
oraz gościnnie wystąpiły reprezentacje:
- Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile
- Aresztu Śledczego w Złotowie

Podczas uroczystości otwarcia nie zabrakło wrażeń artystycznych. Występ formacji tanecznej „Top Toys” i pokaz technik Aikido przygotowany przez Klub Aikido Złotów dostarczył moc wrażeń kibicom, zawodnikom i gościom. Wielką niespodziankę dla kibiców i samych zawodników turnieju stanowiła obecność na hali gwiazd polskiej siatkówki : Izabeli Bełcik, Sylwii Pyci, Kamili Frątczak, Joanny Szeszko.

W piątek 4 maja od wczesnych godzin porannych rozpoczęła się faza eliminacyjna zawodów. Po rozlosowaniu grup, drużyny stanęły w szranki przy siatce. Mecze grupowe trwały do godz. 19.00 Zawodnicy poszczególnych reprezentacji dali z siebie wszystko, aby to właśnie ich drużyna mogła poczuć smak zwycięstwa. Dużą niespodzianką fazy eliminacyjnej był triumf reprezentacji Aresztu Śledczego nad jednym z faworytów zawodów – drużyną z Katowic. Oprócz zmagań turniejowych przed budynkiem hali stał specjalnie przygotowany autobus ambulatoryjny do poboru krwi. Każdy, kto chciał pomóc, mógł oddać kilka cząstek siebie, pomagając w ten sposób osobom, dla których krew stanowi źródło życia. Akcja krwiodawstwa została przeprowadzona w ramach patronatu honorowego nad imprezą Fundacji Agaty Mróz Olszewskiej „Kropla Życia”.

Kolejny dzień zmagań Pucharowych był poświęcony drużynom, które odniosły sukcesy w fazie eliminacyjnej i zakwalifikowały się do ćwierćfinałów. Emocje sportowe w tej części rozgrywek były bardzo duże. Kibice i zawodnicy stworzyli wspaniałą sportową atmosferę, którą podgrzewała obecność kolejnej gwiazdy polskiej siatkówki – Marcina Prusa, który dopingował walczących na boisku zawodników. Była okazja do wspólnych zdjęć z siatkarkami i wspomnianym MVP – Marcinem Prusem oraz zdobycia cennego autografu i bezpośredniej rozmowy z reprezentantami Polski.

Do ścisłego finału zakwalifikowały się drużyny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, reprezentanci Wielkopolski z KWP w Poznaniu, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu oraz reprezentacja północno – zachodniej części naszego kraju – drużyna z KWP w Szczecinie.

W meczu o III miejsce spotkały się drużyny z Katowic i Szczecina. Walka północ – południe zakończyła się zwycięsko dla drużyny ze Śląska, która w konsekwencji pokonała Szczecin w tie-breaku 15:5, tym samym zdobywając brązowy medal zawodów.

Wielki finał należał do drużyn z Wrocławia i Poznania. O godz. 16.40 gwizdek głównego sędziego zawodów rozpoczął ostatni mecz Pucharu, w którym lepsi okazali się reprezentanci KWP Wrocław, którzy pokonali swoich rywali, zdobywając punkty w pierwszym secie 25:15 i drugim secie powtórzyli wynik pokonując reprezentantów Wielkopolski 25:17.

Klasyfikacja końcowa zawodów ukształtowała się następująco:
I miejsce KWP Wrocław
II miejsce KWP Poznań
III miejsce KWP Katowice
IV miejsce KWP Szczecin

Oprócz nagród drużynowych wyróżnieni zostali zawodnicy:
Najstarszy zawodnik – Krzysztof Miłoś - Areszt Śledczy Złotów
Najmłodszy zawodnik – Arkadiusz Szczerba - KPP Tomaszów Lubelski
Najlepszy rozgrywający - Mariusz Dutkiewicz - KWP Wrocław
Najlepszy atakujący – Błażej Szubstarski - KWP Poznań
Najlepszy Libero - Szymon Fiedorow - KWP Wrocław

Uroczysta gala kończąca zawody rozpoczęła się o godz. 18.00, podczas której organizatorzy w sposób szczególny podziękowali wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji imprezy. Były słowa uznania ze strony obecnego podczas uroczystości V-ce Ministra Sprawiedliwości Stanisława Chmielewskiego, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - insp. Romualda Głowackiego oraz wielu innych zaproszonych gości.

Podczas gali finałowej organizatorzy dokonali rozstrzygnięcia konkursów „Policja w obiektywie” oraz „Mistrz Riposty” W pierwszym konkursie zwycięstwo zdobył Kosma Kołodziej ze Złotowa, tuż za nim uplasował się Andrzej Muszczek również mieszkaniec Złotowa. W konkursie „Mistrz Riposty” najlepszą prace przedstawiła Paulina Biesek. Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagrody dla Mistrzyni Riposty był portal zlotowskie.pl.

Uroczystość zamknięcia Pucharu uświetniły występy formacji tanecznej Top Toys oraz pokaz sztuki walki karate przygotowany przez członków Stowarzyszenia Satori z Jastrowia. Wręczenie pucharów i medali odbyło się w asyście gwiazd polskiej siatkówki. Na zakończenie drużyny okrzykami zakończyły zmagania Pucharu Polski Policjantów w Piłce Siatkowej.

(KWP w Poznaniu / mw)

Galeria zdjęć >>
 

Powrót na górę strony