Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ przejęło 2,5 kg amfetaminy, tabletki ekstazy i nielegalny tytoń

Data publikacji 08.05.2012

Policjanci CBŚ zlikwidowali we Włocławku magazyn narkotyków. Amfetamina i ekstazy o czarnorynkowej wartości ponad 105 tys. złotych przechowywane były w wynajmowanym garażu. Ich właściciel został aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego od pewnego czasu obserwowali garaż na włocławskim Osiedlu Południe. Wcześniej zdobyli informację, że może tam być magazyn narkotyków.

Policjanci wkroczyli do akcji gdy pod garaż zajechał vw golf, a jego pasażerowie weszli do garażu. Zatrzymano dwie osoby, a podczas przeszukania garażu zabezpieczono znajdujące się w reklamówkach narkotyki. Do dokładnym sprawdzeniu okazało się, że do policyjnych magazynów trafiło ponad 2,5 kg amfetaminy, ponad 2300 szt. tabletek ekstazy oraz ponad 81 kg nielegalnego tytoniu.

Narkotyki warte są na czarnym rynku około 105 tys. złotych, natomiast nielegalny obrót tytoniem spowodowałby straty Skarbu Państwa na kwotę ok. 47 tys. złotych.

Do policyjnych cel trafiły dwie osoby. Kobieta po przesłuchaniu została zwolniona. 24-latek, który wynajmował garaż usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i trafił do aresztu na 3 miesiące. Teraz policjanci będą sprawdzać skąd pochodziły narkotyki i do kogo trafiały.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony