Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice zatrzymani za handel narkotykami

Data publikacji 08.05.2012

Policjanci z CBŚ zatrzymali czterech mieszkańców Opolszczyzny podejrzewanych o handel narkotykami i dystrybucję fałszywych banknotów. Zatrzymanie mężczyzn to efekt pracy specjalnego zespołu zajmującego się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców.

Policjanci z CBŚ i Wydziału Kryminalnego KWP w Opolu zajmujący się rozpracowaniem i zwalczaniem przestępczości pseudokibiców na początku tego roku uzyskali informację o grupie mieszkańców Opolszczyzny, którzy zajmują się rozprowadzaniem narkotyków i fałszywych środków płatniczych.

Funkcjonariusze z CBŚ, KWP w Opolu i KPP w Głubczycach, wspólnie z Izbą Celną w Opolu, w miejscowości Klisino w powiecie Głubczyckim zatrzymali czterech mężczyzn poruszających się peugeotem 406. Podejrzewani o handel narkotykami pseudokibice byli całkowicie zaskoczeni.

W trakcie przeszukania mężczyzn i samochodu funkcjonariusze ujawnili blisko 40 gramów amfetaminy i marihuany. Jeden z zatrzymanych miał przy sobie również 16 fałszywych banknotów o nominale 100 złotych.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 42, 24, 21 i 17 lat należący do środowiska pseudokibiców na Opolszczyźnie. Trzech podejrzanych usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany 24-latek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających, teraz grozi mu kara do 2 lat wiezienia. Ponadto 42-letni mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzania do obiegu fałszywych środków płatniczych, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Głubczycach wobec 42-letniego podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Wobec 24 i 21-latka sąd zastosował dozór Policji. Najmłodszy z zatrzymanych, 17-latek, jako sprawca czynu karalnego będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzą policjanci z Głubczyc.

Policyjny zespół zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców na terenie woj. opolskiego powołany został przez Komendanta Głównego Policji w lutym 2011 roku.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony