Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie podczas Euro 2012 i nie tylko

Data publikacji 08.05.2012

Dzięki podjętej przez Oddział Prewencji Policji w Łodzi współpracy z Łódzkim Zakładem Przewozów Regionalnych oraz Zakładem Centralnym PKP Intercity w dniach od 8 do 10 maja 2012 r. na terenie Dworca PKP Łódź Kaliska odbywają się zajęcia szkoleniowe dotyczące interweniowania wobec osób poruszających się pociągami.

Funkcjonariusze Oddziału doskonalą taktykę współdziałania w przypadku zbiorowego zakłócenia porządku publicznego, jak również i techniki podejmowania interwencji wobec poszczególnych pasażerów.

Oprócz zasad bezpiecznego zachowania się w pobliżu składów pociągów, policjanci doskonalą umiejętności bezpiecznego wchodzenia i poruszania się wewnątrz wagonów oraz wysiadania z osobami zatrzymanymi. Dodatkowo zajęcia poszerzone są o zagadnienia z ratownictwa medycznego, dzięki czemu policjanci mogą wypracować odpowiednie metody postępowania z osobami rannymi wymagającymi ewakuacji. Prowadzącymi zajęcia są instruktorzy taktyki i technik interwencji oraz funkcjonariusze Zespołu Medycznego z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Szkolenia takie są elementem ciągłego procesu przygotowań polskiej Policji do zabezpieczenia Turnieju Euro 2012.

(KWP w Łodzi / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.08 MB)

Powrót na górę strony