Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za rozbój w banku

Data publikacji 08.05.2012

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin-Dąbie zatrzymali sprawcę rozboju popełnionego w banku już po kilkunastu minutach od momentu rozpoczęcia poszukiwań. Przy mężczyźnie znaleziono broń i skradzione pieniądze. Wraz z nim był 39-latek poszukiwany przez sąd listem gończym. Policjanci ustalają czy pomagał on mężczyźnie w napadzie.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 16:00. Do placówki banku znajdującej się w Szczecinie-Dąbiu wszedł mężczyzna, który grożąc przedmiotem przypominającym broń zażądał od znajdujących się tam osób pieniędzy. Następnie zabrał od kasjera wykonującego transakcję plik banknotów i oddalił się w nieznanym kierunku.

Zaraz po zdarzeniu zaalarmowana została szczecińska Policja. Po zebraniu informacji o sprawcy przekazano je wszystkim patrolom pełniącym służbę w terenie. Policjanci zaczęli przeszukiwać pobliskie osiedle Majowe i Słoneczne, sprawdzać lokale, przystanki, taksówki, parkingi itp. Po około 10 minutach od rozpoczęcia poszukiwań dwóch dzielnicowych zauważyło przy przystanku autobusowym mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy napadu. W wyniku przeprowadzonej kontroli bagażu podejrzenia policjantów zostały potwierdzone. Mężczyzna miał przy sobie plik banknotów w skradzionych nominałach oraz pistolet sygnałowy. Sprawcy towarzyszył inny mężczyzna - okazało się, że jest on poszukiwany przez szczeciński sąd listem gończym za przestępstwa przeciwko mieniu.

Obaj mężczyźni przebywają w policyjnym areszcie i wkrótce zostaną przesłuchani. 37-latkowi za rozbój może grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają czy drugi z zatrzymanych pomagał przy rozboju.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony