Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Fryta” w rękach CBŚ

Data publikacji 09.05.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 26-letniego Fryderyka M. „Frytę”. Mężczyzna działał w środowisku poznańskich pseudokibiców, potem ukrywał się na terenie Holandii i Wielkiej Brytanii. Miał także na swoim koncie handel narkotykami. Teraz stanie przed obliczem polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Funkcjonariusze Wydziału Operacji Pościgowych Centralnego Biura Śledczego pracowali nad sprawą 26-letniego Fryderyka M. Mężczyzna był poszukiwany w związku ze swoją działalnością w środowisku poznańskich pseudokibiców. Według ustaleń policjantów CBŚ 26-latek brał czynny udział we wszystkich działaniach grupy pseudofanów, w tym także w „ustawkach”. Ponadto Fryderyk M. „Fryta” był związany ze środowiskami handlarzy narkotyków z terenu Gostynina. Kiedy pętla wokół niego zaczęła się zaciskać postanowił uciec z Polski za granicę. Funkcjonariusze prowadzący poszukiwania mężczyzny wiedzieli, że „Fryta” przebywał przez pewien czas między innymi w Holandii. Wiedzieli też, że mężczyzna często zmieniał miejsce zamieszkania i starał się za każdym razem zacierać za sobą ślady. Te z kolei doprowadziły ich do Wielkiej Brytanii.

Wtedy policjanci z CBŚ skontaktowali się z kolegami z wysp i przesłali im pełną dokumentację oraz informacje na temat ukrywającego się 26-latka. Dzięki temu brytyjscy funkcjonariusze zatrzymali Fryderyka M. Mężczyzna ukrywał się wraz ze swoim ojcem, który także był notowany. Teraz Fryderyk M. zostanie przewieziony do Polski i stanie przed sądem.

kj

Powrót na górę strony