Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja zlikwidowana w Tucholi

Data publikacji 09.05.2012

Policjanci CBŚ wspólnie z kryminalnymi z Tucholi zlikwidowali plantację konopi indyjskich, zorganizowaną na terenie miasteczka. Oprócz tego natrafili na nielegalny pobór prądu. Teraz tłumaczyć się z tego będzie 20-letni tucholanin, który zorganizował uprawę w namiocie w pomieszczeniu, w którym kiedyś był sklep.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zdobyli informacje, że na terenie Tucholi może funkcjonować plantacja marihuany. Do współpracy włączyli się kryminalni z miejscowej komendy Policji.

Wczoraj (08.05.2012 r.) około godz. 15:00 funkcjonariusze weszli na teren posesji i przeszukali dom jednorodzinny, zabudowania gospodarcze i garaż. W pomieszczeniu, w którym kiedyś był sklep, w namiocie rozbitym wewnątrz budynku, znaleźli plantację konopi indyjskich. Uprawa wyposażona była w specjalne wentylatory i lampy nagrzewające. Zabezpieczono 30 szt. konopi w różnej fazie wzrostu, od 160-170 cm. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli ponad 120 gramów marihuany, która częściowo była poporcjowana w małych, foliowych woreczkach tzw. dilerówkach oraz wagę służącą prawdopodobnie do porcjowania.

Do policyjnych cel trafił właściciel tej nielegalnej uprawy, 20-letni mieszkaniec Tucholi. W trakcie działań policjanci odkryli także nielegalny pobór prądu, który miał miejsce na terenie tej posesji

O zarzutach, jakie usłyszy zatrzymany zdecyduje w najbliższym czasie prokurator. Zapewne dotyczyć będą naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz kradzieży prądu.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony