Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia za handel narkotykami

Data publikacji 09.05.2012

Policjanci z Żagania wspólnie z prokuraturą zakończyli śledztwo przeciwko dilerowi narkotykowemu. Aresztowany 19-latek podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych i o handel narkotykami.

Pod koniec ubiegłego roku policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu na jednej z ulic zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki audi. Auto prowadził młody mężczyzna. W czasie kontroli pojazdu policjanci znaleźli torbę na laptopa, w której zamiast notebooka były 734 strunówki z białym proszkiem. Policjanci przeszukali też kierowcę audi. W jego spodniach i bieliźnie znaleźli kolejne porcje narkotyków.

19-latek został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy, zabezpieczono też samochód. W Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu młody mężczyzna usłyszał zarzut posiadania wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii znacznej ilości substancji psychotropowych, podzielonych na tzw. działki o łącznej wadze 358 gramów. 3 grudnia ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Żaganiu aresztował podejrzanego 19-latka.

W czasie prowadzonego śledztwa policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienia podejrzanemu kolejnych zarzutów, dotyczących handlu i udzielania środków psychotropowych i odurzających. 19-latek jest podejrzany o to, że w okresie od stycznia do listopada 2011 r. sprzedawał lub przekazywał narkotyki osobom na terenie Żagania i gminy Żagań 39 razy.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Za handel narkotykami grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony