Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za oszustwa na 2,7 mln złotych

Data publikacji 10.05.2012

Policjanci z mazowieckiej komendy zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonywanie oszustw na dużą skalę przy skupie trzody chlewnej. Zatrzymani oszukali w ciągu kilku miesięcy 48 hodowców trzody na kwotę 2,7 mln złotych. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP zs. w Radomiu w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Płocku ustalili sposób działania oszustów. Mężczyźni w wieku 22 i 59 lat prowadzili ubojnię zwierząt na terenie powiatu płońskiego i skupowali od hodowców z terenu całego kraju trzodę chlewną. Należności finansowe za żywiec miały być przez właścicieli ubojni wpłacane na podane przez hodowców konta bankowe, na podstawie faktur w terminie 14 dni. Jednak należności te nigdy nie zostały przelane na konta pokrzywdzonych. Podejrzani w ciągu kilku miesięcy oszukali w ten sposób 48 hodowców z terenu całego kraju na kwotę 2,7 mln złotych.

Prokuratura Okręgowa w Płocku w akcie oskarżenia skierowanym do sądu zarzuca mężczyznom dokonanie oszustw i spowodowanie strat w mieniu w znacznych rozmiarach, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie w prowadzonym śledztwie nadal wyjaśniane jest czy mężczyźni nie oszukali innych podmiotów i czy współdziałali z innymi podejrzanymi. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Radomiu / mj)
 

Powrót na górę strony