Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni pijani rodzice zatrzymani

Data publikacji 24.07.2007

Policjanci z Olsztyna zatrzymali pijanego 17-latka i jego rodziców, którzy opiekowali się 3-letnią córką, mając niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Dziewczynka trafiła pod opiekę pracowników placówki wychowawczej.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem  w gminie Dywity, ok. 21:00. Policjantów wezwał kurator sądowy, który chciał w jednej z rodzin przeprowadzić wywiad  środowiskowy. Okazało się, że jest to niemożliwe, bo domownicy są  pijani i mają pod opieką 3-letnią córkę.

Policjanci przebadali alkomatem 44-letnia kobietę i jej 45-letniego męża. Krzysztof S. miał ponad 3 promile, Danuta S. niewiele  mniej. Podobny wynik „wydmuchał” też ich 17-letni syn. Wszyscy mieli opiekować się 3-letnia dziewczynką.

Policjanci zatrzymali całą trójkę i osadzili w policyjnym areszcie. Pogotowie ratunkowe po przebadaniu dziewczynki, przekazało ją pod opiekę pracowników olsztyńskiej placówki  opiekuńczej.

Dzisiaj funkcjonariusze będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymanemu małżeństwu sąd ograniczył już wcześniej prawa rodzicielskie do dwójki ich dzieci. Teraz o ich losie znów zdecyduje sąd.  

Powrót na górę strony