Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kamera zarejestrowała - policjanci zatrzymali

Data publikacji 10.05.2012

Legionowscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzewanych o kradzież rur. Informację o mężczyznach ciągnących wózek załadowany metalowymi elementami przekazał funkcjonariuszom operator miejskiego monitoringu. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że zatrzymani mają na swoim koncie również inne przestępstwa. W mieszkaniu jednego z nich kryminalni znaleźli prawie 40 gramów marihuany.

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę około godziny 20.00 na ulicy Sikorskiego w Legionowie. Operator kamer miejskiego monitoringu dostrzegł czterech mężczyzn ciągnących wózek wypełniony metalowymi rurami. Jak w większości tego typu sytuacji, istniało uzasadnione podejrzenie, że przewożone przedmioty mogą pochodzić z przestępstwa, dlatego też informacja trafiła natychmiast do oficera dyżurnego Policji, który pod wskazany adres wysłał najbliższy patrol.

Na widok radiowozu mężczyźni zaczęli uciekać, porzucając trefny ładunek. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 17-letniego Patryka W. Funkcjonariusze ustalili także, skąd pochodziło skradzione mienie. Okazało się, że kradzieży rur wartych ponad 500 złotych dokonano na szkodę jednej z miejscowych firm. Metalowe elementy najprawdopodobniej miały trafić na złom. Już wtedy wiadomo bylo, że zatrzymanie pozostałych osób zamieszanych w tą sprawę to tylko kwestia czasu.

Podjęte nastepnego dnia czynności przez legionowskich krymnialnych doprowadziły do zatrzymania pozostałych osób podejrzewanych o to przestępstwo: 19-letniego Daniela O. i 18-letniego Damiana K. W mieszkaniu  Daniela O. policjanci znaleźli prawie 40 gramów marihuany leżącej w foliowym worku w jego pokoju pod biurkiem.

Kolejne dni przyniosły nowe, istotne fakty w tej sprawie i jeszcze jedno zatrzymanie, 18-letniego Krystiana K. Prowadzone postępowanie wykazało, że mężczyźni mają na swoim koncie również inne przestępstwa, kradzież i kradzież z włamaniem, do których doszło w kwietniu tego roku w Legionowie. Łupem złodziei padło w tym czasie 5 rowerów.

Dzięki spostrzegawczości operatora miejskiego monitoringu, natychmiastowej reakcji policjantów z wydziału prewencji oraz zaangażowaniu legionowskich kryminalnych z pozoru mało znacząca na początku sprawa doporowadziła do postawienia 4 osobom kilku poważnych zarzutów.

Zatrzymanym w tej sprawie mężczyznom za kradzieże, kradzież z włamaniem oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi odpowiednio do 5, 10 i 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.55 MB)

Powrót na górę strony