Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za śmiertelne pobicie

Data publikacji 10.05.2012

Wczoraj sąd na wniosek komendanta dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, popartego przez prokuratora, aresztował 20-letnich Daniela M. i Piotra K. na trzy miesiące. Dwóch mieszkańców gminy Błonie usłyszało zarzut rozboju oraz pobicia, którego następstwem była śmierć 23-letniego obywatela Ukrainy oraz ciężki uszczerbek na zdrowiu drugiego pokrzywdzonego.

Około 6:00 w sobotni poranek policjanci z Błonia zostali powiadomieni o pobiciu dwóch mężczyzn. Jak ustalili, do przestępstwa doszło w Bramkach przy drodze krajowej nr 2. Ofiarami byli dwaj obywatele Ukrainy.

Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. Zastali tam pokrzywdzonego oraz drugiego z mężczyzn z widocznymi obrażeniami głowy. Mężczyzna nie oddychał. Policjanci, nie tracąc czasu, podjęli akcję reanimacyjną, powiadamiając jednocześnie pogotowie ratunkowe. Reanimacja, kontynuowana następnie przez lekarza, niestety nie przyniosła rezultatu. 23-letni mężczyzna zmarł. Drugi z pokrzywdzonych trafił do szpitala.

Policjanci w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że poprzedniego dnia wspólnie ze znajomym umówili się na spotkanie w sprawie pracy. Podczas spotkania pokrzywdzeni zostali zaatakowani i pobici. Sprawcy ukradli im m.in. 720 złotych i paszport. W wyniku pobicia drugi z mężczyzn stracił przytomność. Dopiero po jej odzyskaniu nad ranem poprosił o pomoc i wezwanie Policji.

Na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone oględziny z udziałem technika kryminalistyki, który zabezpieczył ślady. Sprawą zajęli się kryminalni ze Starych Babic. Natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Pierwszy z nich w ręce kryminalnych wpadł w poniedziałek. 20-letni Daniel M. trafił do policyjnej celi. Piotra K. policjanci zatrzymali następnego dnia rano.

Zebrany przez babickich detektywów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu mieszkańcom błońskiej gminy zarzutu rozboju oraz pobicia, którego następstwem była śmierć 23-letniego obywatela Ukrainy oraz ciężki uszczerbek na zdrowiu drugiego pokrzywdzonego. Wczoraj sąd aresztował 20-letnich Daniela M. i Piotra K. na trzy miesiące.

(KSP / wm)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.35 MB)

Powrót na górę strony