Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia policyjnych antyterrorystów przed UEFA EURO 2012

Data publikacji 10.05.2012

Policja we Wrocławiu otrzymała informację, że jeden z hoteli na terenie miasta opanowali terroryści. Do działań wkraczają funkcjonariusze z grupy szturmowej pododdziałów antyterrorystycznych dolnośląskiej policji oraz innych komend wojewódzkich w kraju, a także funkcjonariusze żandarmerii wojskowej, wspierających wrocławskich policjantów. Do działań wykorzystano także policyjny śmigłowiec.

Choć to tylko ćwiczenia policyjnych antyterrorystów w ramach przygotowań do zabezpieczenia UEFA EURO 2012, cała stacja wyglądała bardzo realistycznie, a działania przeprowadzono w otoczeniu rzeczywistym. W treningu zorganizowanym przez Wrocławskich policjantów, w którym wykorzystano również policyjny śmigłowiec MI-8, udział wzięło kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Wrocławia oraz innych komend wojewódzkich w kraju, także grupy specjalnej żandarmerii wojskowej.
 
Ćwiczenia przeprowadzone zostały na obiekcie, który podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej we Wrocławiu będzie hotelem transferowym. Celem przeprowadzonych działań było zgranie różnych wariantów taktycznych związanych z opanowaniem obiektu, likwidacją zagrożenia, a także ewakuacją osób z rejonu incydentu i wyizolowaniem strefy niebezpiecznej dla osób postronnych.
 
Podczas wczorajszych ćwiczeń operację przeprowadzono dwutorowo z ziemi i powietrza. Istotą przećwiczenia tego elementu było szybkie, sprawne i bezpieczne przeniknięcie do wnętrza obiektu i opanowanie wewnątrz sytuacji. Podobnego typu rozpoznaniem objęte są również inne obiekty na terenie miasta.
 
Trening zgrywający przeprowadzony został w bardzo trudnych warunkach. Śmigłowiec transportujący grupę szturmową nie mógł lądować na dachu obiektu. Dlatego istotne było przećwiczenie w tych warunkach sprawne opuszczenie desantu na linach.

Teren desantu grupy szturmowej zabezpieczali policjanci z zespołów obserwacyjno-strzeleckich (policyjni snajperzy).

(KWP we Wrocławiu / wm)

Film Ćwiczenia policyjnych antyterrorystów przed UEFA EURO 2012

Opis filmu: ćwiczenia, EURO 2012, antyterroryści

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ćwiczenia policyjnych antyterrorystów przed UEFA EURO 2012 (format flv - rozmiar 10.43 MB)

Powrót na górę strony