Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali łup o wartości 200 tys. złotych.

Data publikacji 10.05.2012

Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy są podejrzani o co najmniej cztery włamania na terenie Rybnika. Szkody, jakie wyrządzili swoją przestępczą działalnością, to około 200 tys. złotych. Dzisiaj rybnicki sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych - mężczyźni mogą spędzić za kratkami nawet 10 lat.

Jak ustalili śledczy, dwaj 26-letni mieszkańcy Rybnika włamali się do salonu motoryzacyjnego, z którego ukradli 9 skuterów o wartości 30 tys. złotych. Mężczyźni mają na swoim koncie również włamanie do sklepu z rowerami - tam szkody wyniosły 15 tys. złotych. Największe straty ponieśli jednak właściciele firmy, która zajmuje się serwisowaniem samochodów rajdowych. Do zdarzenia doszło w nocy z 5 na 6 maja. Wtedy jeden z podejrzanych włamał się do pomieszczeń magazynowych i samochodów serwisowych tej firmy. Jego łupem padł specjalistyczny sprzęt, który ukrył w garażu kolegi. Wartość skradzionych przedmiotów to ponad 150 tys. złotych.

Policjanci odzyskali wszystkie przedmioty i przekazali je właścicielom. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli również broń pneumatyczną. Decyzją sądu włamywacze zostali aresztowani. Śledczy nie wykluczają, że podejrzani mają na koncie jeszcze inne przestępstwa.

(KWP w Katowicach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.9 MB)

Powrót na górę strony