Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

34 zarzuty dla 12 zatrzymanych

Data publikacji 10.05.2012

Policjanci z przemyskiego wydziału kryminalnego rozbili grupę, której członkowie przez kilka miesięcy udzielali i rozprowadzali środki odurzające w Przemyślu i na terenie powiatu. Wśród zatrzymanych kilkunastu osób są również nieletni. Zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności, nieletnimi zajmie się sąd rodzinny.

Sprawa miała swój początek w ubiegłym roku. Przemyscy policjanci z zespołu zajmującego się przestępczością narkotykową uzyskali informację o grupie
młodych ludzi z powiatu przemyskiego, których podejrzewano o posiadanie marihuany. Z informacji wynikało też, że jej członkami mogą być również
osoby nieletnie.

Powołano specjalną grupę policjantów, którzy przez kilka następnych miesięcy gromadzili materiały w tej sprawie. W chwili, gdy dowody działalności poszczególnych członków grupy były wystarczające do postawienia im zarzutów, przystąpiono do zatrzymań. Łącznie policjanci zatrzymali 12 osób w wieku od 16 do 27 lat.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych, policjanci znaleźli marihuanę, z której można było przygotować blisko sto działek narkotyku.

Członkowie grupy złożyli wyjaśnienia i przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Zatrzymanym przedstawiono aż 34 zarzuty, wśród których są te najcięższe - udzielanie środków odurzających nieletnim. Na wniosek Policji Prokuratura Rejonowa w Przemyślu, zastosowała wobec wszystkich zatrzymanych policyjny dozór. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 8. Nieletnimi sprawcami zajmie się sąd rodzinny.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony