Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja zabezpiecza Woodstock 2007

Data publikacji 25.07.2007

Na początku sierpnia rusza Woodstock 2007. Policjanci szacują, że koncerty obejrzy ok. 100 tys. uczestników. Poza ochroną i pogotowiem nad bezpieczeństwem zgromadzonych będzie czuwać 1100 policjantów. Akcja będzie koordynowana przez dwa śmigłowce. Policjanci będą też mieli swój punkt informacyjny, w którym będzie można dowiedzieć się o szkodliwości uzależnień i profilaktyce HIV.

Na największym w Europie widowisku muzycznym w Kostrzynie nad Odrą spotka się młodzież z Polski i Europy. Na polach po dawnym poligonie wojskowym powstanie cała infrastruktura koncertowa mająca zapewnić bezpieczną i udaną zabawę dla tłumu fanów rockowej muzyki. Oprócz sceny głównej powstanie mniejsza scena tzw. folkowa.

Przedwczoraj odbyła się ostatnia odprawa służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo imprezy. Wzięli w niej udział policjanci odpowiedzialni za zabezpieczenie imprezy, Jurek Owsiak i przedstawiciele innych służb. Operacja podzielona została na cztery podoperacje: Miasto, Droga, Kolej i Koncert. Nad bezpieczeństwem bawiących się osób czuwać będzie prawie 1100 policjantów służb prewencji i kryminalnych. Załogi dwóch śmigłowców będą z powietrza koordynować działania służb porządkowych.

Lubuscy policjanci zorganizują Wioskę Policyjną. Tam, oprócz informacji prewencyjnych, można będzie dowiedzieć się o szkodliwości uzależnień oraz jak ustrzec się HIV i AIDS. Pomocą służyć będą policjanci z Niemiec, którzy wraz z polskimi funkcjonariuszami patrolować będą tereny Kostrzyna. W punkcie informacyjnym Policji Niemieckiej będzie można zasięgnąć informacji na temat ich pracy oraz struktur.

Po raz trzeci rozwinięty zostanie policyjny „Namiot Teatralny”, w którym podkom. Piotr Wiśniewski z komendy w Gorzowie Wlkp. przedstawi monodram pt. „Człowiek prawie prawdopodobny”. Zorganizowany będzie też punkt, w którym specjaliści z organizacji „La Strada” informować będą, jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi.

Woodstokowicze w ankietach będą mogli wypowiedzieć się na temat bezpieczeństwa na koncercie .

Strona internetowa festiwalu - www.wosp.org.pl/przystanek/

Powrót na górę strony