Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja BUS

Data publikacji 25.07.2007

Dzisiaj od 6:00 policjanci z dolnośląskiej drogówki prowadzą akcję "BUS". Jej celem jest kontrola busów i autobusów przewożących ludzi i zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. W czasie kontroli sprawdza się m.in. stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierowcy. Kontrole mają charakter wyrywkowy i zakończą się o 22:00. Podobne akcje są prowadzone od wielu lat.

Dolnośląscy policjanci już od wielu lat przeprowadzają podobne akcje. Doświadczenia funkcjonariuszy dowodzą , że miesiące letnie wiążą się z licznymi prośbami rodziców, opiekunów, nauczycieli i przewoźników o policyjne kontrole autobusów. Dlatego policjanci organizują stałe punkty takich kontroli. Jeden z nich mieści się przy ul. Ślężnej we Wrocławiu, obok Wzgórza Andersa.

Te działania już przyniosły wymierne efekty. Policjanci zupełnie wyeliminowali sytuacje, w których dzieci chcieli przewozić pijani kierowcy autobusów. Pośrednio dzięki kontrolom poprawia się stan techniczny autobusów podstawianych do przewozu osób - są coraz nowocześniejsze, wygodniejsze, a co za tym idzie bezpieczniejsze.

Powrót na górę strony