Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wiceszef Policji gra ze swoim zespołem przed Metalliką

Data publikacji 10.05.2012

Już dziś wieczorem w Warszawie wystąpi słynna Metallica. Przed nią, jako support, zagra polski Hunter, w którym za perkusją usiądzie zastępca Komendanta Głównego Policji. Dla Arkadiusza Letkiewicza to spełnienie marzeń z młodości.

Komendant Letkiewicz dołączył do składu Huntera kilka lat temu. Liderem grupy jest Paweł "Drako" Grzegorczyk,  z którym wiceszef Policji chodził do liceum w Szczytnie. Zastępca komendanta głównego  gra na instrumentach perkusyjnych. Jego koledzy z kapeli pytani, jak im się gra z komendantem, odpowiadają bez zastanowienia: - Czadowo, równo i bezpiecznie.

- Muzyka dla mnie to drugie życie, od dawna mnie pasjonowała – mówi komendant Letkiewicz. I dodaje: - Pierwszą rzeczą, którą robię po wejściu do domu, to puszczenie muzyki. Moja kolekcja liczy 1500 tytułów i choć wyrosłem na ciężkim graniu Black Sabbath, Iron Maiden czy właśnie Metalliki, to dawno już nie ograniczam się tylko do tego gatunku. Słucham np. Pata Methenego lub muzyki operowej.

Hunter w ubiegłym roku grał jako support przed koncertem Iron Maiden. Członkowie zespołu pytani o kolejne muzyczne wyzwanie, odpowiadają zgodnie: - Pojechać w trasę z Metalliką.

Arkadiusz Letkiewicz jest wiceszefem Policji od stycznia 2012 roku, odpowiada za logistykę. Wcześniej kierował Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie. W 2000 roku uzyskał na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim stopień naukowy doktora w zakresie nauk o zarządzaniu. W czerwcu 2008 roku uzyskał na Akademii Obrony Narodowej stopień naukowy doktora habilitowanego, specjalność kierowanie organizacjami.

mg / dziennik.pl / tvn24.pl

fot. www.hunter.art.pl

Powrót na górę strony