Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za handel ludźmi

Data publikacji 25.07.2007

Policjanci z CBŚ wraz z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali 10 członków zorganizowanej grupy przestępczej w skład której wchodzili właściciele wrocławskich agencji towarzyskich. Grupa zajmowała się handlem ludźmi i zmuszaniem do prostytucji. Sprawcom grozi co najmniej 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani mają 22-45 lat, wśród nich jest 27-letni Piotr K., domniemany szef grupy i organizator procederu. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy prowadzących śledztwo, grupa zamieszczała w prasie i w Internecie ogłoszenia o legalnej pracy dla kobiet w charakterze kelnerek i ekspedientek. W rzeczywistości kobiety były bite, pozbawiane wolności, wielokrotnie gwałcone – niejednokrotnie zbiorowo – a wszystko to sprawcy nagrywali kamerami i fotografowali. Materiał ten służył im do szantażowania kobiet, które dodatkowo zmuszano do zaciągania kredytów i kupowania sprzętu RTV, AGD i telefonów komórkowych. Później kobiety trafiały do agencji towarzyskich w całej Polsce. Tam znów były bite i zmuszane do prostytucji. Cały utarg zabierała grupa. Bardzo często kobiety były narkotyzowane, głodzone i trzymane w nieludzkich warunkach.

Z zebranego materiału dowodowego wynika ponadto, że grupa zajmowała się handlem kobietami sprzedając je nie tylko do domów publicznych na terenie kraju, ale też do Niemiec, Czech i Austrii.

Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli narkotyki, broń i amunicję i na poczet przyszłych kar gotówkę i luksusowe samochody.

Sprawcom grozi co najmniej 10 lat pozbawienia wolności. 7 z nich zostało już tymczasowo aresztowanych.

Film Zatrzymani za handel ludźmi


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za handel ludźmi (format flv - rozmiar 1.65 MB)

Powrót na górę strony