Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali złodziei paliwa

Data publikacji 10.05.2012

Trzech pracowników jednej z firm ukradło ponad 4500 litrów paliwa o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Teraz może im grozić do 10 lat więzienia.

W minioną niedzielę (06.05.2012 r.) o godz. 23:00 w Małgorzatowie policjanci z Lubicza zatrzymali do kontroli fiata. Podczas sprawdzania pojazdu uwagę policjantów zwróciło kilka plastikowych 40-litrowych kanistrów z cieczą o zapachu benzyny - kierowca oraz pasażer zapytani o ich pochodzenie zaczęli niejasno się tłumaczyć. To nasunęło podejrzenia, że towar może pochodzić z kradzieży. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy.

Okazało, że już od pewnego czasu z terenu jednej z firm w tamtejszej gminie w niewyjaśnionych okolicznościach ginęło paliwo. Policjanci ustalili, że 38-letni magazynier firmy oraz 54-letni pracownik zewnętrznej firmy ochroniarskiej znali kod dostępu i włamywali się do dystrybutora z paliwem chronionego elektronicznie. Kryminalni ustalili, że działał z nimi jeszcze 32-letni pracownik produkcji, który zatrzymany został wczoraj (09.05.2012 r.). Sprawcy przynajmniej dwukrotnie przewozili skradzione paliwo firmowym autem. Mężczyźni działali od stycznia minionego roku. Wcześniej kradli olej napędowy. Do chwili ich zatrzymania z firmy zginęło ponad 4500 litrów oleju napędowego i opałowego. Pokrzywdzony wycenił straty na kilkanaście tysięcy złotych.

Sprawcy usłyszeli łącznie 20 zarzutów, w tym 16 włamań do dystrybutora z paliwem, dwie kradzieże oleju opałowego i dwukrotnie krótkotrwałego użycia pojazdów.

Śledczy na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli należące do podejrzanych auta, wśród których są dwa bmw i vw passat, warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. Żaden ze sprawców nie był dotąd notowany. Teraz wszystkim może grozić kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mj)
 

Powrót na górę strony