Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za handel anabolikami

Data publikacji 26.07.2007

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Krakowie wraz z funcjonariuszami z CBŚ zatrzymali na terenie 11 województw 17 osób, które działając w zorganizowanej grupie przestępczej rozprowadzały bez zezwolenia środki farmaceutyczne w postaci sterydów, anabolików i prekursorów narkotyków. Policjanci zabezpieczyli substancje chemiczne warte ok. 1 mln zł, zgromadzone w trzech magazynach.

Zatrzymania miały miejsce na terenie województw: małopolskiego (4 zatrzymanych), śląskiego (2 zatrzymanych), pomorskiego (3 zatrzymanych), podkarpackiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, lubuskiego, podlaskiego i mazowieckiego (po 1 zatrzymanym). Zatrzymani mają 22-37 lat.

Podczas przeszukania zabezpieczono sterydy, anaboliki i prekursory narkotykowe, a także broń, amunicję i gotówkę pochodzącą z rozliczeń za sprzedane środki o łącznej wartości ok. 1 mln zł. 

W działaniach brali udział przedstawiciele Nadzoru Farmaceutycznego i Izb Celnych z psami szkolonymi do odnajdywania narkotyków. 

W kilku województwach wciąż trwają akcje policyjne.

Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

         

Powrót na górę strony