Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

24-letni pseudokibic usłyszał zarzuty

Data publikacji 11.05.2012

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców rzeszowskiej komendy zatrzymali pseudokibica, który podczas meczu derbowego w Rzeszowie zamaskowany w kominiarkę, trzymał w rękach transparent o treściach, które nawoływały do nienawiści na tle różnic rasowych. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 21 kwietnia 2012 r. podczas derbowego meczu piłki nożnej rozgrywanego na stadionie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie, pomiędzy rzeszowskimi drużynami. Podczas meczu, na trybunie, mężczyzna z zamaskowaną twarzą trzymał transparent o treściach rasistowskich. Strój w jaki ubrany był mężczyzna znacznie utrudniał jego zidentyfikowane. Jednak na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali sprawcę. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Rzeszowa.

W trakcie przeszukania mieszkania podejrzanego funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli transparent oraz materiały zawierające treści nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Posłużą one teraz jako dowód w sprawie.

Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: o publiczne nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowej, używanie kominiarki w celu uniemożliwienia jego identyfikacji i posiadanie materiałów zawierających treści nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

W sprawie trwają dalsze czynności.

(KWP w Rzeszowie / mj)
 

Powrót na górę strony