Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za wyłudzenia kredytów

Data publikacji 11.05.2012

Za wyłudzanie kilku milionów złotych odpowie dwóch mężczyzn oraz ich znajoma. Zatrzymali ich policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KWP w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że osoby, posługując się fałszywymi dokumentami, zaciągali kredyty z kilku banków. Łącznie mogli wyłudzić nawet kilka milionów złotych.

Wczoraj policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali troje mieszkańców  województwa lubelskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dwóch mężczyzn w wieku 32 i 30 lat oraz ich 44-letnia znajoma zajmowali się wyłudzaniem kredytów z kilku banków na terenie województwa. Oszuści wyłudzili także dwa luksusowe samochody marki "Porsche". Każde z aut jest warte prawie pół miliona złotych. Pojazdy zostały wzięte w leasing, a raty zapłaciła placówka udzielająca kredytu. W ramach kilkunastu przeszukań na terenie województwa i poza nim zabezpieczono szereg materiałów potwierdzających przestępczy proceder.

Zatrzymani oficjalnie prowadzili spółkę, która miała zajmować się doradztwem finansowym, pośrednictwem w udzielaniu kredytów, a nawet czynnościami windykacyjnymi zmierzającymi do odzyskiwania długów... nierzetelnych kredytobiorców. Prowadzona przez nich działalność miała przynosić duże zyski.

W rzeczywistości zakupiona spółka służyła tylko jako przykrywka do wytwarzania pozorów legalnej działalności. Na tej podstawie zaciągali kredyty w bankach oraz instytucjach finansowych. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że spółka nie prowadziła żadnej działalności i nie przynosiła dochodów.

Zatrzymani już zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych, usłyszeli wstępne zarzuty dokonania oszustw, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają kolejne oszukane banki. Łączna suma może sięgać nawet kilka milionów złotych. Zatrzymane osoby na polecenie Prokuratury Okręgowej w Lublinie doprowadzono wczoraj do Wydziału VI ds. Przestępczości Gospodarczej. Policjanci wnioskowali do prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony