Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Europy i Kanady w Opolu

Data publikacji 11.05.2012

Dziś w Opolu na zaproszenie policjantów zrzeszonych w opolskich strukturach International Police Association gościli policjanci z Austrii, Czech, Chorwacji, Kanady, Rumunii, Węgier i Wielkiej Brytanii. W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji goście zostali przyjęci przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jana Lacha.

Na zaproszenie policjantów zrzeszonych w opolskich strukturach IPA na Opolszczyznę zawitało ponad 20 gości reprezentujących policje europejskie oraz reprezentant Kanadyjskiej Policji Konnej.

Przyjacielska wizyta jest realizacją jednego ze statutowych celów działania IPA, która łączy policjantów różnych krajów nie tylko na gruncie służbowym, ale także na prywatnym. Wizyta ta jest też doskonałym sposobem na promocję naszego kraju oraz regionu.

Wczoraj goście zwiedzili Kraków oraz obóz Auschwitz-Birkenau. Dziś rozpoczęli dzień od spotkania z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Janem Lachem. Podczas spotkania insp. Lach zapoznał gości z zakresem działania komendy oraz jej historią. Po zwiedzeniu komendy goście udali się na wycieczkę po Opolu. Po niej odwiedzą muzeum w Krasiejowie. Dzień zakończą spotkaniem z opolskimi rycerzami w byczyńskim grodzie. Jutro będą zwiedzać Opolszczyznę. W bogatym planie jest między innymi wizyta w zamku w Kamieniu Śląskim.

IPA jest największym stowarzyszeniem na świecie. Liczy ponad 300 tys. członków zrzeszonych w 60 krajach, a także stowarzyszeniem niezawisłym łączącym wszystkie policyjne służby, bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. Jest stowarzyszeniem neutralnym politycznie, gospodarczo, związkowo i religijnie. Przynależność do IPA zobowiązuje do przestrzegania Deklaracji Praw Człowieka, które zostały określone w 1948 roku oraz Deklaracji o Policji uchwalonej jako rezolucja nr 690 Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. IPA posiada status konsultacyjny Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) i w Radzie Europy. Członkami stowarzyszenia mogą być osoby pełniące służbę w Policji i Straży Granicznej, emeryci i renciści policji.

(KWP w Opolu / mw)
 

Powrót na górę strony