Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda w podwójnej podłodze VW Sharana

Data publikacji 11.05.2012

Policjanci z Białej Podlaskiej zabezpieczyli ponad 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w specjalnie skonstruowanych skrytkach w podwójnej podłodze VW Sharana. Do sprawy tej funkcjonariusze zatrzymali dwóch jadących autem mieszkańców Radomia w wieku 27 i 35 lat.

Prowadzący działania na międzynarodowej trasie K-2 policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali wczoraj w Sławacinku Nowym samochód marki VW na mazowieckich tablicach rejestracyjnych. Podejrzeniai policjantów wzbudziła szczelina w podłodze, w której było widać coś czerwonego. Po dokładnym sprawdzeniu samochodu okazało się, że samochód ma podwójną podłogę, w której znaleziono ponad 3 300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości papierosów Skarb Państwa poniósłby straty z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w wysokości ponad 42 000 zł.

Podróżujący autem 27 i 35-letni mieszkańcy Radomia zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. W rozmowie z policjantami stwierdzili, że papierosy zakupili od osoby rosyjskojęzycznej z zamiarem dalszej odsprzedaży.

Przystosowany do przemytu samochód ulegnie przepadkowi, a zatrzymani mężczyźni usłyszą dzisiaj zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony