Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za uprawę konopi

Data publikacji 11.05.2012

Zatrzymany przez łomżyńskich policjantów 23-latek uprawiał konopie w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu ukrytym pod podłogą. Mundurowi zabezpieczyli 12 krzaków tej rośliny i ponad 280 gramów gotowego narkotyku. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łomży ustalili, że 23-letni mężczyzna na terenie jednej z podłomżyńskich miejscowości najprawdopodobniej uprawia konopie. W minioną środę zapukali do drzwi jego domu i wtedy ich podejrzenia potwierdziły się. Podczas przeszukania pomieszczeń znajdujących się na terenie posesji należącej do mężczyzny policjanci wspomagani przez Arę – psa wyszkolonego do tropienia zapachów narkotyków, odnaleźli dwanaście krzaków tej rośliny. 23-latek wyhodował je w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu ukrytym pod podłogą jednego z pomieszczeń gospodarczych.

Funkcjonariusze podczas przeszukania posesji znaleźli w garażu ponad 280 gramów gotowego narkotyku zapakowanego w foliowe torebki po 30 gramów. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli sprzęt służący do uprawy konopi indyjskich: lampy, aluminiowe rury, wentylatory i grzejniki halogenowe. Rynkowa wartość odnalezionego suszu konopi oraz narkotyków, które można było uzyskać z zabezpieczonych roślin oszacowana została na 52 tysiące złotych. Z tej ilości narkotyków mogło powstać około 1500 działek dealerskich.

Podejrzewany o posiadanie, uprawę i udzielanie środków odurzających 23-latek dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Łomży. Za popełnienie tego typu przestępstw ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży ustalają do kogo trafiały narkotyki i jak długo działał nielegalny interes.

(KWP w Białymstoku / mj)
 

Film Zatrzymany za uprawę konopi

Opis filmu: przestępczość narkotykowa, marihuana

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany za uprawę konopi (format flv - rozmiar 14.96 MB)

Powrót na górę strony