Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywa wnuczka zatrzymana

Data publikacji 11.05.2012

Za oszustwa metodą „na wnuczka” odpowie przed sądem 28–letnia kobieta zatrzymana przez zgorzeleckich policjantów. Oszustka działała na terenie Zgorzelca oraz Lubania. Jej łupem padło co najmniej 12 tysięcy złotych. Zatrzymana stanie wkrótce przed sądem.

Policjanci wydziału kryminalnego zgorzeleckiej komendy powiatowej zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwa metodą na „wnuka”. Okazała się nią 28–letnia mieszkanka Bogatyni. Kobieta została zatrzymana w Zgorzelcu, kiedy planowała kolejne oszustwa. 28-latka działała zawsze według takiego samego scenariusza. Najpierw dzwoniła do wybranej starszej osoby, podając się za wnuczkę lub innego członka rodziny, który potrzebuje pilnie pożyczyć pieniądze za spowodowanie wypadku drogowego. Następne informowała, że po pieniądze przyjdzie znajoma krewnego, po czym oszustka zjawiała się w domu ofiary i zabierała pieniądze.

Do chwili obecnej policjanci ustalili, że zatrzymana kobieta oszukała w ten sposób co najmniej trzy osoby na terenie Zgorzelca oraz Lubania. Łącznie łupem „wnuczki” padło co najmniej 12000 złotych.

Zatrzymana, za czyny, o które jest podejrzana odpowie teraz przed sądem. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony