Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Data publikacji 11.05.2012

W szeregi warmińsko-mazurskiej Policji wstąpiło 38 nowych funkcjonariuszy. Uroczyste ślubowanie odbyło się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku. Było to pierwsze w tym roku przyjęcie do służby nowych funkcjonariuszy.

Dzisiaj o godzinie 10.00 na dziedzińcu olsztyńskiego zamku odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. W gronie tych, którzy po raz pierwszy założyli mundur jest 28 mężczyzn i 10 kobiet. Teraz policjantów czeka kilkumiesięczne przeszkolenie podstawowe, a potem praca w jednostkach macierzystych regionu. Najwięcej policjantów trafi do Oddziału Prewencji w Olsztynie. Było to pierwsze w tym roku przyjęcie do służby nowych funkcjonariuszy. Kolejne planowane są na lipiec, wrzesień i listopad.

Aby znaleźć się w tym gronie, każdy z funkcjonariuszy musiał pozytywnie przejść wszystkie etapy rekrutacji. Rozmowa wstępna, test wiedzy ogólnej, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany, aż wreszcie komisja lekarska to tylko niektóre etapy, które musi przejść osoba ubiegająca się o przyjęcie do służby w Policji.

Dzisiaj nowo przyjęci policjanci w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Adama Kołodziejskiego złożyli uroczyste ślubowanie. Najczęstszym powodem chęci pełnienia służby w Policji jest niezmiennie to, że kandydaci postrzegają Policję jako instytucję gwarantującą życiową stabilizację oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji.

Przypomnijmy - służbę w Policji może pełnić:
*obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
*niekarany i korzystający z pełni praw publicznych;
*posiadający co najmniej średnie wykształcenie;
*posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

(KWP w Olsztynie / mj)
 

Powrót na górę strony